شرایط گارانتی

مراجعه کننده ، لطفا موارد زیر را با دقت مطالعه فرمایید:   

 

– لطفا در نظر داشته باشید اقلامی مانند : سیم کارت ، کارت حافظه ، لوازم جانبی ، محافظ صفحه ، قاب و لوازم شخصی و سایر اقلام قبل از تحویل یا ارسال از دستگاه خارج شود .

– هنگام خرید دستگاه مورد نظر نسبت به همسان بودن سریال جعبه،لیبل گارانتی و مخدوش نبودن آن اطمینان حاصل نموده و در صورت مغایرت از خریداری کالا اجتناب نمایید.

– شرکت سیب همراه آینده در قبال اطلاعات شخصی و برنامه ها، ایمیل دستگاه شما هیچگونه مسئولیتی ندارد بنابراین لطفا قبل از تحویل یا ارسال ، نسبت به تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات خود اقدام نمائید.

– مراجعه کننده محترم ، لوازم جانبی داخل دستگاه شامل گارانتی نمی باشد .

– همراه داشتن کارت شناسایی و گارانتی و فاکتور خریداری شده ممهور به مهر فروشنده جهت دریافت خدمات الزامی است ، در صورت عدم وجود لیبل لیبل گارانتی یا مخدوش بودن خدمات ارائه نمی شود.

– تحویل دستگاه فقط با همراه داشتن رسید پذیرش امکان پذیر می باشد. لذا خواهشمند است در حفظ و نگه داری رسید کوشا باشید .

 

– شرایط ابطال گارانتی شرکت سیب همراه آینده:

لطفا فعال سازی (ریجستر) را در هنگام خرید و در حضور فروشنده انجام دهید در غیر این صورت شرکت هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد.

هرگونه ضرب خوردگی ، فشار یا شکستگی ، تماس با مایعات ، سوختگی ، آسیب به دلیل نوسانات برقی و نصب نرم افزار غیر مجاز، استفاده از شارژر و لوازم جانبی غیراورجینال ، سائیدگی و رنگ رفتگی ، تعمیر نرم افزاری و یا سخت افزاری در مراکز غیر مجاز(بازشدگی) ، در هنگام پذیرش می بایست اکانت پشتیبان (gmail,icloud,….) غیر فعال شود.